Záruka na baterie je vždy 24 měsíců.

Ale pozor, musíme si uvědomit rozdíl v pojmech „záruční doba“ a „životnost“. U baterií, ale třeba i žárovek a jiných věcí, je nutno tyto pojmy rozlišovat. Životnost výrobku může být kratší, ale i delší než záruční doba. Záleží především na frekvenci a způsobu použití výrobku.

Životnost baterie je sice 24 měsíců, ale je spjata s počtem nabíjecích cyklů, což se ovšem velmi špatně počítá a dokazuje. Proto se většinou používá paušální doba životnosti 6 měsíců. Jedná se ale o životnost baterie nikoli o její záruční dobu!

Model X7, baterie 2x12Ah, váha jezdce 85 Kg

Pohodová jízda, ,,na Padra,,  ani jednou jsem se nerozjížděl a nejel ,,na pražáka,,  Vše ostatní se dá vyčíst ze zaznamenané jízdy dle GPS. Nevím sice proč je ve výpisu z map napsáno nejvyšší rychlost 33 km/h, když model X7 dosahuje max rychlosti 25km/h, //po konzultaci s IT oddělením mapy.cz je to povolená odchylka GPS a zpracováním dat//.  Skoro celá trasa vede po cyklostezkách, až na pár kilometrů. 31 kilometrů celkem a baterie jsou na polovině, z toho lze konstatovat že dojez je asi 60 kilometrů.  

Model X7, baterie 4x12Ah, váha jezdce 85 Kg

Model X7 má ve standardu dvě baterie, jedna je umístěna v uzamykacím boxu pod podlahou a druhá uzamykatelná  pod sedadlem. Další dvě se vešli do odkládacího místa pod druhým sedadlem. Zvolil jsem čtyři stejné baterie s kapacitou 12Ah. A nutno přičíst i váhu dalších dvou baterií.

Jízda byla Brnem křížem krážem, prostě je potřeba otestovat jednak Ečopr X7 a i baterie aby se vědělo kolik se dá najet kilometrů se zárukou.

sponzor Kletch.cz