Brno zavádí značku ukazující místo pro zaparkování koloběžky

Brno zavádí značku ukazující místo pro zaparkování koloběžky
 
23.8. - Brno zavádí značku, která ukazuje místa vyčleněná pro legální parkování koloběžek. Do konce roku budou ve všech modrých zónách rezidentního parkování. V tiskové zprávě to uvedla Anna Dudková z tiskového oddělení magistrátu. Časem bude po městě celkem 170 míst s piktogramem koloběžky. Chce docílit toho, aby koloběžky nestály volně na chodníku.

 

Město značením reaguje na stále oblíbenější dopravu pomocí sdílených koloběžek. "Doufáme, že lidé budou kola i koloběžky odstavovat na označených stáních, která jsou k tomu určená, nebo na cyklostojanech. Věřím, že tak ubude koloběžek zanechaných na chodnících, kde překáží pěším," uvedl radní pro dopravu Petr Kratochvíl (ODS).

 

Piktogram koloběžky je podle města unikátem v celé republice, protože města používají na značení symbol kola. "Málokdo ale ví, že kolo je v očích zákona stejné jako koloběžka. Platí zde tedy totožná pravidla. Primárně by se pro kola i koloběžky měly využívat k tomu určené stojany. Proto jsem rád, že odbor dopravy přišel s nápadem umisťovat na značky také symbol koloběžky a ozřejmit lidem, jaké dopravní prostředky mohou dané stání využívat," řekl Kratochvíl. Podobu značek už má město schválenou Policií ČR i společností Brněnské komunikace.

 

(čtk, tl)

 

Foto: archiv
 
https://www.dnoviny.cz/verejna-doprava/brno-zavadi-znacku-ukazujici-misto-pro-zaparkovani-kolobezky
sponzor Kletch.cz